На 21 март, с пролетно настроение и много заряд се проведе иновативния урок по география и икономика, на тема „Защитени територии“.

Откритият урок бе една от дейностите на партньорска среща „Екология и експертно учене – как го правим ние“,  по НП „Иновации в действие“ и се проведе пред широка публика учители и ученици от училища-партньори от Шумен, Велинград и с.Микрево, експерт от ИО на БАН и гости. 

Преодолявайки притесненията си от многобройната публика в Актова зала, малки и големи ученици се включиха активно в урока, който започна с излъчване от студиото на „Яворов – ТВ“ и водещ Ивелин Стоянов. След анализ на блиц-анкета, проведена предварително със 100 ученици от училището и интервю с експерт от ИО на БАН,  урокът продължи под формата на интерактивни игри, със състезателен характер. Четири отбора от седмокласници се надпреварваха с бързи и верни отговори при решаване на ребуси, на кръстословица с различни категории защитени територии, при определяне на географското им местоположение. С помощта на AI  всеки отбор създаде рекламно лого на България, като атрактивна туристическа дестинация с чиста и красива природа. Публиката също бе включена, избирайки и гласувайки за най-доброто лого, чрез сканиране на QR-код в предварително раздадени брошури за ПП „Златни пясъци“.     Водещите Екоексперти умело насочваха отборите и следяха за спазване на правилата. Във всички игри мотивацията за победа на отборите бе провокирана не само от броя завоювани точки и награди за крайното класиране – златен, сребърен и бронзов 3D модел на бюст на патрона на училището (разработен от Ивелин Стоянов, ученик от 12 клас), но и от големия брой предметни награди за всяка игра, осигурени от Л. Ангелов – учител по география и икономика.

Чрез видео стрийминг обсъждането и работата на екипите бяха видими през цялото време за всички присъстващи в залата.

Използвайки предимствата на новите технологии и своите умения, Екоекспертите от 12-а клас представиха модел на урок от нов тип - урок с висока степен на иновативност и потенциал за трансформация на традиционната образователна практика!

Иновативен урок по география и икономика